• Prostownik akumulatorowy SMART 6V/12V/24V 15A A80

Symbol: 6PRA12A824
185.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu natychmiast
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomat 0
Poczta Polska 15
Kurier DPD 18
Kurier DHL 18
Kurier Inpost 18
Kurier Fedex 18
GLS 18
Poczta Polska (Pobranie) 20
Kurier DPD (Pobranie) 25
Kurier DHL (pobranie) 25
Kurier Inpost (pobranie) 25
Kurier Fedex (pobranie) 25
Dostępność Mało
Waga 1 kg

Zamówienie telefoniczne: 607 342 031

Zapytaj o dostępność

Przedmiotem oferty jest prostownik akumulatorowy SMART 6V/12V/24V 15A A80.

Prostownik SMART 6V/12V/24V 15A A80 to pierwsza na rynku ładowarka akumulatorów z mikroprocesorowym systemem kontroli i sterowania w technologii PWM z możliwością ładowania akumulatorów do 24V oraz możliwością wyboru niestandardowych typów napięć akumulatorów. Dzięki inteligentnemu ustawieniu parametrów pozwala na regenerację rozładowanego akumulatora.  

Najważniejsze cechy:
- Automatyczna ładowarka przeznaczona do ładowania 6V i 12V kwasowo-ołowiowych akumulatorów samochodowych VRLA (AGM i GEL). 
- Ciągły test systemu i przełączania ładowania w 4 trybach (Constant Voltage; Constant Current; Trickle Charge Modulation; Floating Charge Modulation) regenerujący akumulator.
- Wielostopniowa ochrona baterii dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu zarządzania mikrokomputerowego.
- Technologia modulacji szerokości impulsu (PWM) pozwalająca na automatyczne ładowanie baterii w 4-stopniowym cyklu ładowania.
- Gwarancja, że baterie nie ulegną uszkodzeniu nawet w przypadku zasiarczenia baterii, braku gazu lub utraty elektrolitu.

Inteligentne tryby pracy

- Constant Voltage (Stałe napięcie): Użycie napięcia stałego do ładowania akumulatora, sprawdzając czy prąd ładowania nie jest za wysoki zmniejszając go w trakcie procesu. 
- Constant Current (Stały prąd): Oznacza, że napięcie akumulatora jest niższe niż ustawione napięcie ładowarki, ale ładowarka będzie podtrzymywać stały prąd ładowania akumulatora. 
- Trickle Charge Modulation (Ładowanie prądem stałym): Kiedy napięcie akumulatora zbliża się do napięcia ustawionego i prąd ładowania jest niski do ustawionego prądu, przełączy się w tryb doładowania pływającego (floating charge modulation). Oznacza to, że akumulator jest naładowany, ale jest sprawdzany ciągle pod względem spadków napięcia i doładowywany automatycznie prądem zmiennym. 
- Floating Charge Modulation (Ładowanie prądem zmiennym): Tryb będzie utrzymywać stan pełnego naładowania akumulatora.

Funkcje ochronne

- Overheating protection (Zabezpieczenie przed przegrzaniem ładowarki): Kiedy temperatura ładowarki przekroczy 150°C, ładowarka przestanie ładować. Kiedy nastąpi obniżenie temperatury do 80°C lub wyłączy się prostownik na ok. 10 min, po tym czasie można ładować akumulator ponownie. 
- Short-circuit protection (Ochrona przed zwarciem): W momencie powstania zwarcia w obwodzie, nastąpi automatyczne zatrzymanie pracy. Objawi się to długim sygnałem dźwiękowym. Wtedy należy podłączyć go dokładnie, aby uruchomić ponownie automatycznie ładowanie. 
- Reverse-connecting protection (Ochrona przed odwrotnym podłączeniem): Kiedy zaciski ( +/- ) zostaną przez pomyłkę podłączone na odwrót, ładowarka zasygnalizuje to w postaci przerywanych długich sygnałów dźwiękowych. Po prawidłowym podłączeniu zacisków nastąpi ponowne ładowanie.

Proces ładowania

- Proces ładownia prostownika opiera się na systemie ładowania impulsowego - ładowanie przez 5 sekund, następnie przerwanie ładowania na 1 sekundę, powoduje, że większość tlenu, który powstał przy ładowaniu staje się elektrolitem. Metoda ta nie tylko ogranicza powstawanie gazów, ale prostownik również potrafi naprawić zasiarczony akumulator.
- Kiedy wskaźnik ładowania wyświetla 25%, 50%, 75%, 100%, pokazuje procent naładowania akumulatora. 
- Miganie - kiedy pojemność akumulatora będzie zbyt niska, prostownik na wyświetlaczu będzie ostrzegał o zbyt niskim napięciu migając.
- Po naprawie akumulatora przez ładowarkę będzie ona wyświetlać normalny poziom naładowania ponownie. 
- Sygnał dźwiękowy - kiedy akumulator będzie w pełni naładowany, pojawi się cykliczny sygnał dźwiękowy co minutę. 
- Podczas uruchamiania ładowarki, zostanie ona domyślnie przełączona w tryb inteligentnego ładowania. Za każdym razem, gdy ładujesz, produkt ten skanuje i testuje akumulator. Do testu akumulatora na ekranie zostanie wyświetlona bateria. Prostownik po chwili wejdzie w tryb (naprawa „repair”, konserwacja „ maintenance” lub podtrzymanie „maintain”).
Dane techniczne: 
- Prąd ładowania: 0-10A 
- Napięcie wejściowe: 150VAC-250VAC 
- Napięcie wyjściowe: 6V/8V/12V/14V/16V/24V 
- Wymiary: 13,5 cm / 17,5 cm / 7,5 cm 
- Waga: 0,95 kg
- Maksymalna moc wyjściowa: 250W 
- Częstotliwość napięcia wyjściowego: 50/60Hz 
- Napięcie ładowania: 6V(2±7.4V)/12V(8V±14.5V)/24V(18V± 29V) 
- Temperatura otoczenia: -30°C do +50°C 
- Klasa ochronności: IP 20
Produkt bardzo dobrej jakości.
Podana cena dotyczy jednej sztuki.
 
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie