• Prostownik akumulatorowy SMART 6V/12V/24V 15A A80

Symbol: 6PRA12A824
165.00
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu natychmiast
Cena przesyłki 0
Kurier Inpost 0
Odbiór osobisty 0
Poczta Polska 15
Kurier DPD 18
Kurier DHL 18
Poczta Polska (Pobranie) 20
Kurier DPD (Pobranie) 25
Kurier DHL (pobranie) 25
Kurier Inpost (pobranie) 25
Dostępność Mało
Waga 1 kg

Zamówienie telefoniczne: 607 342 031

Zapytaj o dostępność

Przedmiotem oferty jest prostownik akumulatorowy SMART 6V/12V/24V 15A A80.

Prostownik SMART 6V/12V/24V 15A A80 to pierwsza na rynku ładowarka akumulatorów z mikroprocesorowym systemem kontroli i sterowania w technologii PWM z możliwością ładowania akumulatorów do 24V oraz możliwością wyboru niestandardowych typów napięć akumulatorów. Dzięki inteligentnemu ustawieniu parametrów pozwala na regenerację rozładowanego akumulatora.  

Najważniejsze cechy:
- Automatyczna ładowarka przeznaczona do ładowania 6V i 12V kwasowo-ołowiowych akumulatorów samochodowych VRLA (AGM i GEL). 
- Ciągły test systemu i przełączania ładowania w 4 trybach (Constant Voltage; Constant Current; Trickle Charge Modulation; Floating Charge Modulation) regenerujący akumulator.
- Wielostopniowa ochrona baterii dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu zarządzania mikrokomputerowego.
- Technologia modulacji szerokości impulsu (PWM) pozwalająca na automatyczne ładowanie baterii w 4-stopniowym cyklu ładowania.
- Gwarancja, że baterie nie ulegną uszkodzeniu nawet w przypadku zasiarczenia baterii, braku gazu lub utraty elektrolitu.

Inteligentne tryby pracy

- Constant Voltage (Stałe napięcie): Użycie napięcia stałego do ładowania akumulatora, sprawdzając czy prąd ładowania nie jest za wysoki zmniejszając go w trakcie procesu. 
- Constant Current (Stały prąd): Oznacza, że napięcie akumulatora jest niższe niż ustawione napięcie ładowarki, ale ładowarka będzie podtrzymywać stały prąd ładowania akumulatora. 
- Trickle Charge Modulation (Ładowanie prądem stałym): Kiedy napięcie akumulatora zbliża się do napięcia ustawionego i prąd ładowania jest niski do ustawionego prądu, przełączy się w tryb doładowania pływającego (floating charge modulation). Oznacza to, że akumulator jest naładowany, ale jest sprawdzany ciągle pod względem spadków napięcia i doładowywany automatycznie prądem zmiennym. 
- Floating Charge Modulation (Ładowanie prądem zmiennym): Tryb będzie utrzymywać stan pełnego naładowania akumulatora.

Funkcje ochronne

- Overheating protection (Zabezpieczenie przed przegrzaniem ładowarki): Kiedy temperatura ładowarki przekroczy 150°C, ładowarka przestanie ładować. Kiedy nastąpi obniżenie temperatury do 80°C lub wyłączy się prostownik na ok. 10 min, po tym czasie można ładować akumulator ponownie. 
- Short-circuit protection (Ochrona przed zwarciem): W momencie powstania zwarcia w obwodzie, nastąpi automatyczne zatrzymanie pracy. Objawi się to długim sygnałem dźwiękowym. Wtedy należy podłączyć go dokładnie, aby uruchomić ponownie automatycznie ładowanie. 
- Reverse-connecting protection (Ochrona przed odwrotnym podłączeniem): Kiedy zaciski ( +/- ) zostaną przez pomyłkę podłączone na odwrót, ładowarka zasygnalizuje to w postaci przerywanych długich sygnałów dźwiękowych. Po prawidłowym podłączeniu zacisków nastąpi ponowne ładowanie.

Proces ładowania

- Proces ładownia prostownika opiera się na systemie ładowania impulsowego - ładowanie przez 5 sekund, następnie przerwanie ładowania na 1 sekundę, powoduje, że większość tlenu, który powstał przy ładowaniu staje się elektrolitem. Metoda ta nie tylko ogranicza powstawanie gazów, ale prostownik również potrafi naprawić zasiarczony akumulator.
- Kiedy wskaźnik ładowania wyświetla 25%, 50%, 75%, 100%, pokazuje procent naładowania akumulatora. 
- Miganie - kiedy pojemność akumulatora będzie zbyt niska, prostownik na wyświetlaczu będzie ostrzegał o zbyt niskim napięciu migając.
- Po naprawie akumulatora przez ładowarkę będzie ona wyświetlać normalny poziom naładowania ponownie. 
- Sygnał dźwiękowy - kiedy akumulator będzie w pełni naładowany, pojawi się cykliczny sygnał dźwiękowy co minutę. 
- Podczas uruchamiania ładowarki, zostanie ona domyślnie przełączona w tryb inteligentnego ładowania. Za każdym razem, gdy ładujesz, produkt ten skanuje i testuje akumulator. Do testu akumulatora na ekranie zostanie wyświetlona bateria. Prostownik po chwili wejdzie w tryb (naprawa „repair”, konserwacja „ maintenance” lub podtrzymanie „maintain”).
Dane techniczne: 
- Prąd ładowania: 0-10A 
- Napięcie wejściowe: 150VAC-250VAC 
- Napięcie wyjściowe: 6V/8V/12V/14V/16V/24V 
- Wymiary: 13,5 cm / 17,5 cm / 7,5 cm 
- Waga: 0,95 kg
- Maksymalna moc wyjściowa: 250W 
- Częstotliwość napięcia wyjściowego: 50/60Hz 
- Napięcie ładowania: 6V(2±7.4V)/12V(8V±14.5V)/24V(18V± 29V) 
- Temperatura otoczenia: -30°C do +50°C 
- Klasa ochronności: IP 20
Produkt bardzo dobrej jakości.
Podana cena dotyczy jednej sztuki.
 
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie