• Balanser AKU PROTECT 48V do zestawu akumulatorów 48VDC

Symbol: 6AEQ48V001

Przedmiotem oferty jest balanser AKU PROTECT 48V.

272.00
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomat 0
Poczta Polska 15
Kurier DPD 18
Kurier DHL 18
Kurier Inpost 18
Kurier Fedex 18
GLS 18
Poczta Polska (Pobranie) 20
Kurier DPD (Pobranie) 25
Kurier DHL (pobranie) 25
Kurier Inpost (pobranie) 25
Kurier Fedex (pobranie) 25
Dostępność Mało
Waga 0.4 kg

Zamówienie telefoniczne: 607 342 031

Zapytaj o dostępność

Przedmiotem oferty jest balanser AKU PROTECT 48V.

Balanser jest używany do akumulatorów, które są połączone szeregowo, aby utrzymać równe napięcie akumulatorów podczas ładowania i rozładowywania.

Może być stosowany do akumulatorów żelowych, AGM, kwasowo-ołowiowych.

Gdy akumulatory pracują w połączeniu szeregowym, napięcie poszczególnych akumulatorów może być różne, ze względu na różnicę składu chemicznego każdego ogniwa i temperatury. Jedno napięcie będzie wysokie, drugie niskie. Taka różnica napięć może spowodować utratę równowagi baterii, jedna bateria będzie przeciążona, druga nie wystarczająco naładowana. Ponadto różnica napięcia zwiększa się w powtórnym procesie ładowania i rozładowania akumulatora, co w konsekwencji może spowodować przedwczesne uszkodzenie akumulatorów.

Balanser AKU PROTECT umożliwia przepływ prądu z wyższego napięcia do niższego, do momentu osiągnięcia równowagi. Urządzenie zaczyna działać, gdy różnica między bateriami wynosi 10 mV. Można go połączyć z systemem bateryjnym na stałe, aby równowaga energetyczna systemu była sterowana automatycznie, bez regulacji ręcznej.

Stabilizator baterii może być zastosowany z akumulatorami typu: kwasowo-ołowiowy (VRLA), litowo-żelazowo-fosforanowy, niklowo-kadmowy Ni-Cd, niklowo-metalowo-wodorkowy Ni-MH.

Urządzenie zaczyna działać, gdy napięcie jest wyższe niż 2,4V, co oznacza, że może być używany w pojedynczej baterii od 2,4V do 12V.

Do jednego stabilizatora można podłączyć cztery baterie jednocześnie. Jeśli podłączonych jest mniej niż 4 baterie, dodatkowy kabel może być wolny, nie wpływa to na równowagę.


Na działanie stabilizatora nie wpływa również sposób podłączenia akumulatora. Niezależnie od tego, czy jest podłączony szeregowo czy równolegle, działa w obu przypadkach.

Dane techniczne:

- Napięcie znamionowe akumulatora: 4*(2.4V/3.6V/6V/9V/12V

- Prąd optymalny: 0-10A

- Prąd spoczynkowy: 5mA(12V) 1.2mA(2.4)

- Wymiary: 62 x 124 x 27 mm

- Zabezpieczenia: Ochrona przed odwrotną polaryzacją

- Zabezpieczenia niskonapięciowe: 1,8V

Produkt bardzo dobrej jakości.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie